Renginiai

KVIETIMAS

         Maloniai Jus kviečiame į darbų saugos ir darbo teisės seminarą, kuris vyks š.m. lapkričio 22 d. (penktadienį) 10.00 val. Biržų pilies (Biržų rajono savivaldybės J.Bielinio viešosios bibliotekos) salėje, adresu J. Radvilos g. 3, Biržai.

          Seminare dalyvaus Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio teritorinio skyriaus vedėja – vyriausioji darbo inspektorė Sniegina Povilonienė, vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Bedalis, vyriausiasis darbo inspektorius darbo teisei Rimas Truncė ir darbo ginčų komisijos pirmininkė Asta Gudonienė.


Seminaro darbotvarkėje:
9.30   – 10.00 Dalyvių registracija. Rytinė kava.
10.00 – 10.10 Įžanginis žodis.
10.10  – 12.00 I dalis. 
Darbo kodekso praktinis taikymas, dažniausios klaidos.  Darbo ir poilsio laiko  reglamentavimas.  Viršvalandžių apskaita.  Darbo sutarčių sudarymo klaidos. Darbo ginčai, dažniausiai nagrinėjami  DG komisijoje,  ir kaip jų išvengti.
12.00  – 12.40  Kavos ir užkandžių pertraukėlė.
12.40  – 14.30 II dalis. 
Nelaimingi atsitikimai,  jų aplinkybės ir priežastys. Asmeninės apsaugos priemonės. Kaip priversti darbuotojus jas naudoti? Darbo įrenginiai (naudojimo dokumentai ir techninė priežiūra). Darbuotojų mokymas ir instruktavimas (rašytine ar elektronine forma, dažniausios mokymo ir instruktavimo klaidos). Neblaivumo darbe prevencija įmonėse, reglamentuojantys teisės aktai ir tinkamos priemonės. Profesinės rizikos vertinimas (ar visada reikia akredituotos laboratorijos, dažniausios rizikos vertinimo klaidos). Darbuotojų atsakomybė už darbų saugos reikalavimų nevykdymą. Du ir daugiau darbdavių vienoje darbo vietoje ar įmonėje. Jų pareigos ir atsakomybė.
14.30  – 15.00 Diskusijos.
15.00 Pažymėjimų įteikimas.    

          Seminare dalyvauti kviečiami darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai, darbdaviai ir jų įgalioti asmenys, atsakingi už darbų saugą ir darbo teisės aktų vykdymą. 

           Darbdavių įgaliotiems asmenims, kuriems pavesta atlikti darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas, ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, siekiantiems tobulinti savo kompetenciją  pagal Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendrųjų nuostatų reikalavimus (Kompetencijos tobulinimo trukmė per 5 metus turi būti ne trumpesnė kaip 50 valandų), bus puiki proga papildyti tobulinimo trukmę penkiomis valandomis.

           Registracija iki 2019 m. lapkričio 20 d.  17.00 val.  el.paštu: nida.dagiene@gmail.com

           Telefonas pasiteiravimui  +370 682 41571.

  Seminaro kaina 25,00 Eur vienam asmeniui. Į seminaro kainą įskaičiuota salės nuoma, pažymėjimas, kava/arbata ir užkandžiai. Užsiregistravus į seminarą, Jums išsiųsime sąskaitą išankstiniam apmokėjimui.